Синдром «Ліги Чемпіонів» або повернення «Динамо» у великий європейський турнір

Мабуть, переважна більшість киян та жителів різних областей України завзято вболівають за «Динамо» в Лізі Чемпіонів. Упродовж багатьох років київський клуб був постійним учасником головного клубного турніру Європи. Проте часи змінились: на європейську арену блискуче влився донецький «Шахтар», а Київ залишався без Ліги Чемпіонів протягом років. З далекого 2012-го року в структурі «біло-синіх» багато чого змінилось: філософія, тактика, тренери, цілі покоління гравців… Але одне залишилось незмінним — уболівальник!

k5lVpgsznIg

І ось цей день настав: 16-го вересня київське «Динамо» зустрівся з португальським «Порту». Небувалий ажіотаж, величезні черги за квитками, численна кількість клубної атрибутики свідчили про одне — Ліга Чемпіонів завітала до столиці України!

Перед матчем, як завжди, усміхнені обличчя, очікування чогось грандіозного. На трибунах столичного НСК «Олімпійського» в цей вечір справді було гаряче. Перед матчем відбулось традиційне модульне шоу за участю київських уболівальників. Видовище неодмінно показало масштабність матчу!-qqd5x_DmKs

До стартового свистка арбітра залишались лічені хвилини, а гравці з легким мандражем налаштовувались на гру.

Щодо стартових складів команд, хотілося б зазначити, що до заявки не потрапив Андрій Ярмоленко, в якого діагностували харчове отруєння, та те , що сьогодні в основі вийшов новачок Дерліс Гонсалез. На правому фланзі довелось розташуватись Олегу Гусєву, а місце у воротах зайняв Олександр Рибка.

D11Z6q58WJc

Склади команд

Динамо: Олександр Рибка, Даніло Сілва,  Мігель Велозу, Віторіно Антунеш,  Александр Драговіч, Жуніор Мораєс, Сергій Рибалка, Денис Гармаш, Олег Гусєв,  Дарліз Гонсалез, Євген Хачеріді.

Запасні: Олександр Шовковский, Радосав Петрович, Микола Морозюк, Артем Кравець, Домагой Віда, Віталій Буяльський, Юнес Беланда.

Порту: Ікер Касільяс, Максі Перейра, Бруно Мартіс Інді, Майкон, Рубен Невез, Брахімі Вінсент, Абубакар, Гектор Херера, Андре Андре, Мігель Лаюн, Даніло.

Запасні: Хелтон, Павло Свальдо, Крістіан Тельйо, Альберто Буено, Хесус Корона, Джанелі Імбула.

Вийшовши на поле, кияни відразу побігли в атаку. Небезпечний забіг на фланг Даніло Сілви призвів до кутового, проте «біло-сині» не змогли використати стандарт. Поміченою залишилась й оборона «Динамо», яка діяла на високому рівні, не даючи простору гравцям «Порту» ні в центрі поля, ні біля карного майданчику. Вже на 20-й хвилині динамівцям вдалось вибігти у швидку контратаку. Протягнувши м`яч по правому флангу, Гармаш зробив гострий простріл у бік воріт, де опинився Олег Гусєв, і в дотик замкнув передачу у правий нижній кут воріт. ГОООЛ! Кияни введуть! SjJ1wCtEQQk

Радість гравців, радість уболівальників, на яку так довго очікували. Та не встигли господарі оговтатись, як Абубакар забиває головою після передачі з флангу Лаюна! 1-1 на табло! Розпач, але матч не завершено.

EoggWG-v6DM

Потрібно бігти в атаку. Проте гравці «Порту» доволі непогано контролювали м`яч. Згодом «Динамо» перехопило ініціативу і почала нав`язувати свою гру. Вже на 45-й хвилині була нагода у Гармаша, після подачі Гусєва, проте Касільяс був на висоті. На перерву команди пішли з рівним рахунком!

На другий тайм гравці вийшли зі свіжими силами та настановами від тренерів. Кияни добре почули свого тренера та змусили «драконів» пограти певний час без м`яча. Надійна оборона «Динамо» в особі Антунеша і Хачеріді не дала збою та виглядала надійно впродовж тайму.

5qsAwIA1iL8

Денис Гармаш не давав простору португальцям у центрі поля, що призводило до частих перехватів. Змінивши Гусєва на Буяльского і Гонсалеза на Беланду, команда помітно додала в атаці. Подача Велозу на Мораєса могла завершитсь голом, проте Ікер Касільяс так не думав. Кілька хвилин потому, після прострільної передачі гравця «Порту» Абубакар забиває гол у пусті ворота. Помилка Рибки на виході — 1:2 . Здавалось би вже нічого не зможе врятувати «Динамо» від поразки, тому Сергій Ребров ризикує та випускає другого нападника Кравця. Вже через хвилину штрафний біля воріт «Порту» заробляє Віталій Буяльський. Біля м`яча був Сергій Рибалка: пробив стінку, але після рикошету Буяльский добиває головою м`яч у ворота! Воротар — безсилий! 2-2, кияни зрівнюють рахунок! Наприкінці тайму, «біло-сині» мали змогу забити, проте не судилось: надійно грав Ікер Касільяс! 2-2!!! Матч завершено!

vt6Q0TSbnSY

Трибуни задоволені грою динамівців, адже матч був надзвичайно цікавим та інтригуючим. Звичайно, хотілось перемоги, але це Ліга Чемпіонів, це перший матч, тому результат досить непоганий. Кияни показали себе на достойному рівні і довели, що вони готові до складних випробувань групового етапу.

Маємо в активі один пункт та готуємось до гри з «Маккабі».